Néhány napja írtunk arról, hogy óriáskígyót találtak Dunaharasztiban, most pedig egy királypitont a belvárosban egy építkezésen. A munkások meglepődtek, egy dobozba tették az összetekeredett, mozdulatlan állatot. Az állatvédők meglepődtek, hogy mi került elő.
Meglepődtek a belvárosban dolgozók
Egy királypitont találtak egy belvárosi építkezésen az ott dolgozók. A munkások egy dobozba helyezték a hüllőt, amiről először azt hitték, elpusztult, mivel meg sem mozdult.
Ez is jó sztori: Óriáskígyót találtak Dunaharasztiban, a boa hetek óta kóborolhatott az utcán
Felmelegítették az állatvédők
A helyszínre érkező állatmentők egy olyan speciális inkubátorba helyezték a kígyót, ami rövid idő alatt fel tudta melegíteni, így mire megérkeztek az állatkertbe, a piton már újra elemében volt – írja a közösségi oldalán az Újpesti Állat- és Természetvédelmi Járőrszolgálat.
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Először siklónak nézték
„Először azt hittük, hogy sikló, mert 10-ből 9 alkalommal siklóhoz szoktak riasztani minket” – mondta az RTL Híradónak az Állatmentő Liga elnöke, Pataki Gábor.
Sérült, de szelíd volt a kígyó
A hüllő kisebb felületi sérüléseket szerzett, illetve látszott, hogy szoktatták, mivel szelíd, azonban arról egyelőre nincsenek információk, hogy megszökött állatról van-e szó vagy valaki csak szimplán kirakta.
Nem veszélyes kígyó
A Fővárosi Állat- és Növénykert szóvivője, Hanga Zoltán elmondta, hogy ez a királypiton nem tartozik a veszélyes állatok közé.
Ritkán harapnak
A királypiton kedvelt terráriumi állat, egyrészt kis mérete, másrészt viszonylag nyugodt természete miatt. A királypitonok ugyanis ritkán harapnak, könnyen kézhez szoktathatók.
Engedély nélkül tarthatók
Mivel hivatalosan sem tartoznak a veszélyes állatok körébe, engedély nélkül tarthatók,
Akár másfél méteresre is megnőhet
Eredeti elterjedési területe Gambiától keltre egészen Szudánig elhúzódik, kisméretű óriáskígyóról van szó, az afrikai pitonok között ez a faj a legkisebb. Testhossza 90–182 cm
Ezek is érdekelhetnek:
- Az RTL-es Sebestyén Balázs kígyót talált a házuk udvarán. De milyen kígyó ez?
- Kígyó az udvarban! Méretes hüllő lepte meg az egyik ház lakóit Nagykovácsiban – VIDEÓ
- Segítség, kígyót találtam a kertemben! Megmutatjuk melyiktől kell félni
Kiemelt kép: Királypiton – Forrás: Facebook/ Àllat ès Termèszetvèdelmi Jàrőrszolgálat Újpest