Nagyjából húsz százalékkal, 4,2 milliárd forinttal megemelte a kormány a hit- és erkölcstanoktatásra előirányzott költségvetési pénzt. Ezzel a döntéssel jelentősen nő a területre szánt állami dotáció mértéke. A háborúra hivatkozva viszont némileg szűkítették az önkormányzati cégek mozgásterét.

Több pénz a hitoktatásra 

A kormány csaknem 4,2 milliárd forinttal emelte meg a hit- és erkölcstanoktatás, a hittanoktatás és a tankönyvtámogatás jogcímcsoportra szánt költségvetési pénzeket – áll a kedd esti Magyar Közlönyben.

22 milliárdra tervezték

HVG vette észre, hogy ezen a soron eddig 2024-re 22 milliárd forint volt tervezve, tehát lényegében ötödével bővültek az erre szánt állami források. Miután indoklás nem szerepelt mellette, elképzelhető, hogy egyszerűen csak rosszul sikerült megtervezni az ide szánt kiadásokat. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

Növekedett a támogatás 

Emellett óriási ütemben nő a hitoktatásra költött közpénz mértéke, két éve még lényegében feleennyit költött rá az állam. Az oktatásért is felelős Belügyminisztérium szerint hirtelen óriási igény nyílt a hittanórákra.

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!

2013-ban vezették be

2013 óta az állami fenntartású iskolákban kötelezően választható tantárgy az etika vagy a hit-és erkölcstan. Az erkölcstan óra tartalmát és követelményeit a Nemzeti alaptanterv szabályozza, míg a hitoktatás tartalmának meghatározását és felügyeletének ellátását a törvény az adott egyház hatáskörébe utalja. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

Önkormányzati cégek 

A most megjelent közlönyben szerepel még egy, az önkormányzati cégek mozgásterét szűkítő rendelet is. E szerint mostantól az önkormányzat feléjük fennálló tartozásait nem adhatják el senkinek. A szó szerint a háborús veszélyhelyzetre hivatkozva az állam kimondja, hogy „az önkormányzat közvetlen vagy közvetett többségi tulajdoni részesedésével működő vagy az önkormányzat közvetlen vagy közvetett többségi befolyása alatt álló gazdasági társaság önkormányzattal szemben fennálló követelése átruházására irányuló szerződést érvényesen nem köthet”.

Kiemelt kép: illusztráció