A belügyminiszter javaslatának megfelelően minden állami kórházban új beléptető rendszert fognak bevezetni.
Változhat a kórházakba a belépés rendje
A tervek szerint mind az orvosoknak, mind pedig az intézmények más dolgozóinak is mágneskártya segítségével lesz lehetőségük belépni és kilépni is. A kórházak be- és kijáratainál ehhez mágneskártya olvasására alkalmas készülékeket fognak elhelyezni. A BudaPestkörnyéke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Így kerülnék el a visszaéléseket
Mivel gyakorlati akadálya nincs annak, hogy valaki átadhassa másnak a mágneskártyáját, így kitalálták, hogyan tudnák megakadályozni a visszaéléseket. A telepített eszközök a belépő és kilépő személyekről videófelvételt is készítenének. Mindezt Lengyel László, a Belügyminisztérium helyettes államtitkára mondta el a Magyar Kórházszövetség konferenciáján, írta meg a Népszava.
Az eltérő teljesítmények miatt van szükség erre az intézkedésre
Lengyel László elmondta, hogy egyes kórházakban nagyon eltérnek az orvosok teljeítményei az átlagtól. „Akinek nyolc órát fizetünk, az legyen benn nyolc órát” – mondta az államtitkár a rendezvényen.
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Ezek az ismert számok
Egy kisvárosi kórházban dolgozó orvosra évi 89 eset jut. A közepes városi kórházban dolgozóra évi 192 eset jut, ami közel a duplája az előző számnak. Bár ezek nem pontos adatok, az összehasonlításhoz elégségesnek találta őket Lengyel László.
Kevesebb beteget látnak el a kórházak, mint néhány éve
A járvány előtt, 2019 februárjában 182 425 esetet láttak el a magyarországi kórházak, derült ki Kiss Zsolt, a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) főigazgatójának előadásából. Idén februárban ezzel szemben csak 160 358-at. Ez 12 százalékos teljesítménycsökkenést jelent a betegellátás tekintetében.
Elmaradt ellátások
Az országos kórházak gyógyítási teljesítménye 8 százalékkal kisebb. Vármegyei intézmények esetén 9, városi kórházak esetén 14 százalékos csökkenés tapasztalható. A főigazgató arra bátorította a hallgatóságát, hogy húzzanak bele, mert az elmúlt időszakban sok ellátás maradt el.
Ezért kell belehúzni
Kiss Zsolt szerint nem az a cél, hogy a járvány előtti ellátási szint álljon vissza. Ugyanakkor az kiemelt fontosságú volna, hogy jelentősen csökkenjenek a várólisták hosszúságai. Az ellátó rendszer teljesítményének vissza kellene állnia egy elfogadható szintre.
Sokat kell várnia a betegeknek az ellátásra
2023. április 16-ával bezárólag közel 40 ezer beteget regisztráltak a várólistákon, mondta Pálosi Mihály, a NEAK főosztályvezetője. 22 ezer betegnek több, mint 60 napot kellett várnia, mire ellátáshoz jutott. Főként azoknak kell rendkívül türelmesnek lennie, akik szürkehályog-műtétre vagy nagy ízületi protézisre várnak.
Ezek is érdekelhetnek!
- „A főváros felfüggeszti a kormány finanszírozását” – Karácsony Gergely meghirdette Budapest „túlélőprogramját”
- Megöltek egy embert Angyalföldön csütörtök este: egy társasházban történt a gyilkosság, az elkövetőt még tegnap el is fogták
- Gyászol a NAV – elhunyt Django, az egyik legjobb keresőkutya, csaknem félezer felderítésben vett részt
Van, aki várólistára sem kerül
A betegek a biztosítókhoz érkező panaszok alapján megesik, hogy fel sem kerülnek a várólistákra. Bár több mint 30 műtétre vezetnek várólistát, nincs minden ellátás esetében országos minta a várólisták hossza kapcsán. A BudaPestkörnyéke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Kiemelt kép: illusztráció – Forrás: Pexels