Újabb remek program a családok számára Budapesten: napokon belül végre megnyílik a Széll Kálmán téri volt Postapalota tornya a hozzá tartozó tetőterasszal és kávézóval, ahonnan Buda eddig ismeretlen panorámája tárul a közönség elé. Az elmúlt években sikerült úgy helyreállítani az épületet, hogy már csaknem teljesen az eredeti állapotát tükrözi.

Megnyílik a Postapalota tornya

Június 15-én megnyílik a Széll Kálmán téri volt Postapalota tornya a hozzá tartozó tetőterasszal és kávézóval, ahonnan Buda eddig ismeretlen panorámája tárul a közönség elé – tették közzé a napokban a Pénzmúzeum honlapján. A BudaPestkörnyéke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.

Titkos bejelentés

A műemléki védettséget élvező épület különleges, bástyaszerű tornyáról már 2020-ban közölték, hogy turisztikai kilátópontként fog működni, de mindeddig nem lehetett tudni, hogy pontosan mikortól látogatható. A nyitás időpontjának a bejelentését is igencsak elrejtették, ugyanis összekötötték annak a hírnek a közlésével, hogy immár a százezredik látogatóját fogadta az épületben működő Pénzmúzeum.

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol!

„Kétarcú, titokzatos várkastély”

Az egykori Budai Postapalota a Széll Kálmán tér legismertebb épülete, Sándy Gyula tervei szerint épült 1926-ban. Már a megépülése után megjelenő első szakmai kritika is hangsúlyozta, hogy egyszerre hordoz tradicionális és modern értékeket, „kétarcú, titokzatos, tündéri várkastélyként” jellemezték – olvasható a Postamúzeum honlapján.

Egy középkori vár bástyáját idézi

Mint írják, különleges, messziről feltűnő tornya egy középkori vár bástyáját idézi, a homlokzaton reneszánsz motívumok jelennek meg, míg a vakolatdíszítés a magyaros szecesszió stílusában készült.

Többször is súlyosan megsérült

Felbecsülhetetlen értékei ellenére, a történelem nem bánt kesztyűs kézzel az épülettel, a II. világháború, majd az ’56-os forradalom során többször súlyosan megsérült, és bizonyos részei ki is égtek. A Magyar Posta 2008-ban kiköltözött belőle, ezután hosszú évekig üresen állt.

Közel az eredeti állapothoz

„A 2017-ben kezdődő teljes felújítás fő célja épp ezért elsősorban az épület eredeti állapotának lehető legteljesebb helyreállítása volt. A külső-belső restauráció során napjaink legmodernebb építészeti technológiáit használták fel annak érdekében, hogy az – időközben Buda Palotává átkeresztelt épület – ideális otthonává váljon a hagyományok és a modernitás vívmányaira egyaránt építő Pénzmúzeumnak” – írják az épület történetéról.

A pénz útja

A Buda Palota megnyitása óta az épület több pontja is látogatható. Így maga a Pénzmúzeum, ahol A pénz útja című állandó kiállítás mellett időszaki tárlatok is láthatók. Ezen kívül a múzeum előcsarnokában található kávézó, amely korábban a Postapalota pénztárcsarnoka volt.

Páratlan a kilátás a Budai Várra

Pár nap múlva pedig a torony is megnyílik a nagyközönség előtt, amiről annyi kiderül a Pénzmúzeum honlapján, hogy a Budai Várra, a Vérmezőre és Hűvösvölgy felé is páratlan kilátást kínál. A BudaPestkörnyéke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.

Kiemelt kép: újabb látványosság nyílik a csalások számára. Fotó: Pénzmúzeum.