A parlament kedd délelőtt kormánypárti szavazatokkal elfogadta A pedagógusok új életpályájáról címet viselő státusztörvényt. Lilu a közösségi oldalán mondta el véleményét.

Erről szól a törvény

Rétvári Bence az új pedagóguséletpálya-törvény elfogadásával a pedagógusok saját életpályát kaptak. Kiemelte: a jogszabály megteremti a nagyarányú fizetésemelésnek az alapjait, a szabadságok mértéke 46-ról 50 napra nő, a maximális heti tanóraterheltség pedig az eddigi 22-26-ról fix 24 órára változik. A BudaPestkörnyéke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.

Kevesebb adminisztráció

Az államtitkár szerint régi és sokat hangoztatott igény volt, hogy minél kevesebb legyen az adminisztrációs teher, és minél több energia fordítódhasson a gyerekekre, a diákokra. Éppen ezért az új pedagóguséletpálya-törvény számtalan adminisztratív terhet, önértékelést és minősítést eltöröl, így ezek helyett is a gyerekekkel lehet foglalkozni – jelentette ki Rétvári Bence.

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol!

Poklot emleget a műsorvezető

A törvény elfogadásának hírére nemrég Lilu is reagált az Instagram-oldalán, korlátozott ideig elérhető posztok formájában. A kormány, ami így szereti a gyerekeket. Pokolra kerültök – írta első történetében a műsorvezető, majd később hosszabban is kifejtette a gondolatait:

Gyerekekre gondol

„Amikor ez a 136 bátor megnyomta ma az igen gombot, nem képzelték maguk elé azt a rengeteg gyereket, akitől ma megint annyit elvettek… Jól alszanak? Este belenézek a fürdőszoba tükörbe, és mit látnak?” – kezdte a posztot.

Novák Katalin talán nem írja alá a törvényt

„Én láttam azokat a gyerekeket, akik a tanáraikért tüntettek… és persze ott vannak azok, akik nem is tudják, éppen mi zajlik, csak próbálnak többek, jobbak lenni. Megszakad a szívem. Még a lelkem mélyén reménykedem, hogy Novák Katalinnak is. Mert Vader nagyúrban is marad jóság, ugye…” – írta a műsorvezető.

Átalakul a bérezés

Az Országgyűlés kedden 134 igen, 60 nem szavazattal hagyta jóvá a jogszabályt a kormány kezdeményezésére. A törvény alapján a pedagógusok a közalkalmazotti jogviszonyból 2024. január 1-jével átkerülnek a köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyba, változik az óraszámuk és létrejön a teljesítményalapú bérezési rendszerük.

Így zajlottak a tüntetések

Ahogy írunk róla, eredeti terveknek megfelelően több mint ezren gyűltek össze a Kossuth téren délután öt óra előtt. A demonstrálók folyamatosan érkeztek, főként fiatalok. Egy molinó mögé koordinálták a tüntetőket.

Elindult a tömeg

A demonstrálók a Falk Miksa utcán keresztül mentek a Nagykörútra, onnan pedig az Oktogont vették célba. “Szabad ország, szabad oktatás!” “Nincs tanár, nincs jövő” – skandálta a tömeg a Blikk szerint.

Legalább 5 ezren jöttek össze este hatig

A Blikk tudósítása szerint a Jászain várt a tömeg eleje körülbelül 20 percet, hogy összerázódjanak a tüntetők. Az emberek megtöltötték a körutat a Nyugati tér és a Jászai Mari tér között. Becslések szerint ekkor mintegy ötezer demonstráló lehetett az utcákon.

Fél hétre ért a tömeg az Oktogonhoz

Az oktogonál hangszórókból szólt ekkor már a zene, és várták, hogy mindenki odaérjen a térre. Végül megkezdődtek a beszédek is az esemény alkalmából épített színpadon, de előbb elénekelték a demonstrálók a “Mi vagyunk a grund” című számot. A BudaPestkörnyéke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.

Kiemelt kép: Lilu