Mint kiderült, a munka valóban halasztható lett volna, így nem tudni, hogy miért éppen most láttak volna neki. Egy biztos: szerencsére sikerült megoldást találni, így a probléma elhárult.

Zajos gond

Nem várt esemény árnyékolta be a Városmajori Gimnáziumban ma megkezdődő szóbeli érettségit – derül ki a Hegyvidéki Önkormányzat keddi, Facebook-oldalán közzétett bejegyzésből. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.

Ráért volna később is

Mint írják, majdnem kudarcba fulladt a vizsga, ugyanis reggel jelzést kaptak, hogy hatalmas munkagépek jelentek meg az intézmény mellett és egy olyan munkának kezdtek volna neki, amely abszolút halasztható lett volna.

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol!

Minden rendeződött

A kerület alpolgármestere, Fonti Krisztina azonban a helyszínre ment és szerencsére minden érintettel sikerült megtalálni a közös nevezőt. A munkálatokat felfüggesztették az érettségi vizsgák végéig, a szóbeli vizsga így nyugodt körülmények között folytatódhatott – olvasható a bejegyzésben.

Nehézségek az oktatásban

A kerület más iskolájában azonban nem feltétlenül zajlik nyugodt körülmények közt a munka – s ennek oka aligha a markológépek keltette zajban keresendő. Mint a Telex cikke nyomán korábban hírt adtunk róla, két 12. kerületi iskolában már a szülők támogatják a tanárokat.

Levelet írt az alapítvány

A svábhegyi Jókai Mór Általános Iskola HON Alapítvány Kuratóriuma májusban levelet írt a szülőknek, ebben azt kérték, hogy aki tudja, támogassa az alapítvány alszámláját, mert az így befolyt összegből a nyári szünet előtt a pedagógusokat szeretnék anyagilag támogatni.

Így össze tudna jönni 45 ezer forint

A szülők körülbelül negyede küldött rendszeres havi támogatást az alapítvány alszámlájára. Ha minden egygyermekes család minimum hatezer forintot, illetve minden kétgyermekes család minimum kilencezer forintot befizet az alszámlára, akkor a pedagógusoknak egyszeri 45 ezer forint körüli nettó összegű megbízási díjat tudnának kifizetni a tanév végén.

A Rózsadombon is hasonló eset történt

Ott egy programot hoztak létre GyermekTér néven, ami miatt az ott tanító tanárok munkaterhei is megnövekedtek, de ennek fedezésére a tankerület nem biztosított pluszforrást. Ezért a szülők létrehozták a „GyermekTér Szülői Alapítványt”, ebbe havonta fejenként 40 ezer forintot fizettek be, ennek egy része ment a pedagógusok fizetéskiegészítésére. Ezt béren kívüli támogatásnak nevezték a Facebook-álláshirdetésben.

Ez csak pillanatnyi tűzoltás, a rendszer rossz marad

Minden alapítványnak van saját alapító okirata, alapvetően ez határozza meg, hogy mire költhetik el az alapítvány pénzét. Nem az ő, hanem az állam feladata lenne a tanárok finanszírozása. Viszont több szülő hajlandó fizetni is annak érdekében, hogy a pedagógusokat pályán tartsa egy állami intézményben, hiszen így is kevesebbe kerül összességében, mintha alapítványi iskolába járna a gyerek

Mint csepp a tengerben

Ez hosszú távon nem old meg semmit, inkább kontraproduktív. Attól, hogy valamennyi pénzt kapnak a pedagógusok, a rendszer. ugyanolyan rossz marad. Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) országos választmányi tagja szerinte a Jókai-iskolaihoz hasonló mechanizmus nem elterjedt, de jelzi a helyzet súlyosságát és szomorúságát. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.

(Kiemelt képünkön a 12. kerületi egyeztetés egyik pillanata látható, forrás: Facebook.)