Eszméltelen állapotban az a férfi, akiről szombaton derült ki, hogy koronavírussal fertőződött. A férfit nemrég daganatos betegséggel műtöttél, valószínűleg fia fertőzte meg. De fiát már hetekkel ezelőtt megvizsgálták a Szent Lászlóban, ahol azt mondták, nem fertőzött.

Március 7-én, szombaton jelentette be az Operatív Törzs, hogy egy 70 éves magyar férfi az ötödik koronavírusos Magyarországon. És hogy őt vélhetően a fia fertőzhette meg, aki külföldön él, február közepén látogatta meg édesapját, előtte például Olaszországban is volt.

A fiatal férfi megkereste az Indexet, egészen mást állít, mint az Operatív Törzs.

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol!

A háziorvos küldte a Szent Lászlóba

Az idős férfit február 24-én műtötték daganattal, fia emiatt látogatott haza, előtte több napot Franciaországban volt, meg még pár európai országban, de Olaszországot nem érintette – állítja ő.

Pár nappal azután, hogy hazatért, belázasodott, nem volt étvágya, fájt a feje. Ezért elment a háziorvosához, aki kesztyűben és maszkban fogadta, megvizsgálta, majd azt mondta, elképzelhető, hogy koronavírusa van, ezért haladéktalanul menjen be a Szent László Kórházba.

Ő így is tett, saját autóval beutazott. Felvette a szájmaszkot. Ott a kórházban szájmaszkot nem viselő recepciós fogadta, elmondta neki a férfi, hogy a háziorvosa küldte, koronavírusra gyanakszanak, tesztet jött csináltatni. A recepción elmondták, hova menjen át, átsétált egy másik egységbe, ahol ugyancsak nem volt maszk a recepcióson, elmondta, át kell menni egy másik osztályra. Oda betegszállítók vitték, akiken nem volt szájmaszk – idézte fel a lapnak.

A megfelelő osztályon már volt maszk a recepciósokon, és a betegek megvizsgáló orvoson is. Részletesen kifaggatták a panaszairól, elmondta, hogy lázas, nincs étvágya, fájnak a csontjai, azonban nem köhög, a torka, tüdeje nem fáj.

A panaszai alapján közölték vele, hogy valószínűleg nem koronavírusról van szó. Ettől függetlenül különböző vizsgálatokat végeztek rajta, vért is vettek tőle. A tüdejét kétszer is megröntgenezték, mert az első vizsgálat eredményeit valahol elhagyták.

Nem tudja pontosan a kórházat felkereső férfi, hogy rajta végeztek-e koronavírus-tesztet. Különböző vizsgálatokat igen, de hogy koronavírus-tesztet csináltak-e, azt ő nem tudja. A vizsgálatok végén közölték vele, hogy valami fertőzést, vírust kaphatott el, ennek ellenére hazaengedték.

Édesapját lázasan engedték haza

Édesapját a február 24-i műtét után pár nappal hazaengedték, de lázas volt. Pár nap múlva visszamentek kontrollra, lázasan.

Március 2-án újra a kórházba vitték az idő férfit, aki nagyon köhögött, lázas volt. Vért vettek tőle, majd ismét hazaküldték. Március 5-én újra felkeresték a kórházat, édesapja közel két hete lázas volt, nagyon erősen köhögött, tüdőembóliára gyanakodtak akkor az orvosok, az intenzív osztályra szállították.

Ekkor a fia megemlítette, hogy egyébként őt korábban koronavírus-gyanúval vizsgálták ugyanott, a Szent Lászlóban, de elengedték. Az orvos ekkor teljesen ledöbbent, valószínűleg ezután rendelték el a koronavírus-tesztet. Az idős férfi egyébként azóta már nincs eszméleténél – mondta az Indexnek a férfi.

Két nappal később, szombaton hívták fel a beteg feleségét, hogy mivel a kórházban fekvő férjéről kiderült, hogy koronavírusos, ezért neki is be kell mennie a kórházba, ahol karanténba fog kerülni. Azt mondták neki, hogy menjen be a kórházba, amint tud. De valaki valamit félreérthetett, mert ilyenkor a protokoll szerint mentőt küldenek, és egyébként küldtek is, de mire a mentők kiértek, az idős hölgy már tömegközlekedéssel bement a kórházba, ahol azóta is karanténban van, a teszteredményei még nincsenek meg.

Az Index most szombaton és vasárnap is több kérdést feltett az eset kapcsán az országos tisztifőorvosnak és a Népegészségügyi Központnak. Müller Cecília országos tisztifőorvos arra a kérdésre, hogy az idős férfi fiát valóban hazaküldték-e a kórházból, nem tudott pontos részleteket mondani, de hangsúlyozta, hogy ha ott járt, és volt tünete, akkor „annak megfelelően kezelték”. A népegészségügyi központ nem válaszolt.

Kiemelt kép: Szent László Kórház, karantén szoba