Az elmúlt időszakban több fővárosi buszsofőrt is elkaptak ittas vezetés miatt. Az új főpolgármester-helyettes szigorú fellépést ígér.

Az elmúlt napokban két esetben is ittas sofőr vezetett buszt Budapesten – írta Dorosz Dávid főpolgármester-helyettes a Facebookon, hozzátéve, beszélt a felügyelete alatt álló Budapesti Közlekedési Központ vezetőjével, és a jövő héten szigorúbb intézkedéseket vezetnek be.

Ezt írta a főpolgármester-helyettes a posztjában: „Az elmúlt napokban két esetben is ittas sofőr vezetett buszt Budapesten. Ez elfogadhatatlan! Beszéltem a BKK vezetőjével, a jövő héten szigorúbb intézkedéseket vezetünk be.”

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol!

Néhány nappal ezelőtt írtuk itt a BudaPestkörnyéke.hu agglomerációs hírportálon arról, hogy a 150-es járatot vezető sofőr a XI. kerületben az Október huszonharmadika utcában ok nélkül olyan hirtelen fékezett, hogy az egyik idősebb utasa beverte a fejét, mentőt kellett hívni hozzá. A sofőrrel szondák fújattak, majd kipakoltatták a sörös dobozokkal teli táskáját

Szerdán egy erősen ittas buszsofőrre hívták ki a rendőröket, aki a Liszt Ferenc-repülőtérre tartó 200E járatot vezette. A rendőrök a Népligetben állították félre a buszt, és szondáztatták meg a sofőrt, akit aztán előállítottak és büntetőeljárást indítottak vele szemben. A járatot üzemeltető BKV azt közölte, hogy a sofőr már nem áll a cég alkalmazásában – írja a 24.hu.

Egy hónappal ezelőtt a BKK szolgáltatójaként üzemeltető VT-Arriva bocsátotta el azt a sofőrt, aki részegen vezette az 150-es buszt.

Ittas vezetés

Magyarországon a zéró tolerancia elve érvényesül, ami azt jelenti, hogy elvileg bármekkora mértékű alkoholfogyasztás esetén büntetendő a járművezetés. Természetesen nem mindegy azonban, hogy mennyit iszunk, hiszen az elfogyasztott alkohol mennyisége határozza meg, hogy szabálysértésről vagy bűncselekményről beszélhetünk. 

Ha a szervezetben található véralkohol szint nem haladja meg a 0,50 gramm/liter véralkohol-koncentrációt, illetve 0,25 milligramm/liter légalkohol-koncentrációt, akkor a cselekmény szabálysértés, az ezen értékek feletti alkoholszintnél pedig bűncselekményről van szó – írja a drujvary.hu

A légalkohol-koncentrációt szondával a véralkohol-koncentrációt pedig vérvétellel vett minta alapján mérik. Ha valakinél a szonda a bűncselekményi határ feletti értéket mutat, mindenképpen előállítják, és vért is vesznek tőle, amely pontosabb adatokkal szolgálhat az alkoholos befolyásoltság mértékét illetően. 

Kiemelt kép: illusztráció