Az agglomerációban élni jó dolog, hiszen egy szép kertes ház Budapest környékén roppant vonzó perspektíva, ugyanakkor az agglomerációban élőknek résen kell lenniük, mert sokszor veszélyek leselkednek rájuk. Összeállítottuk a 10 legfontosabb veszély forrást.

M0

Az M0-ás autóút Magyarország legbalesetveszélyesebb útvonala. A sok kamion, terelés, sávelhúzás és a tapasztalatlan sofőrök miatt szinte minden naposak a balesetek. Ha megtörténik a baj, óriási dugó alakul ki és mindenki elkésik reggel a munkahelyéről. Az M0-ás tehát baleset és késés veszélyes útszakasz.

Idióták az utakon

Budapest környékén a legnagyobb a népsűrűség az országban, ezért itt van a legnagyobb esély arra, hogy egy idióta miatt bajba kerüljön valaki. Elképesztően felelőtlen autósokról készülnek videók, ezek közül többet mi is megmutattunk. A legveszélyesebb időszak a péntek délután, amikor pár másodperces időnyereség reményében döbbenetes hülyeségekre képes néhány ön,- és közveszélyes sofőr.

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol!

Vadállatok

Az agglomerációban nem csak az utakon találkozhatunk vadállatokkal, például őzekkel, szarvasokkal, de egy nagyobb vaddisznó konda az utcán igen csak megkeserítheti az ott élők mindennapjait. A nyestek, menyétek sem túl jó barátai a szabadban parkoló autóknak. Megrágják, összejárkálják a járműveket és nagy baj történi, ha egy ilyen állatka beköltözik a padlásra.

Vadvizek

Budapest környékén nagyon sok bányató található és ne feledkezzünk el a Dunáról sem. Nincs olyan nyár, hogy valamelyik agglomerációs tóban ne tűnne el valaki. A Duna csodálatos folyó, de a sodrás és a hajók miatt veszélyes benne fürdeni, gondoljunk csak arra a Dunakeszinél úszó nőre, akin majdnem átment egy sétahajó és ne feledjük, hogy a Duna áradásai komoly veszélyt jelentenek a part menti településeken.

Szatírok

A rendőrségi hírekben gyakran szerepelnek nőket, gyerekeket molesztáló titokzatos alakok. Nemrég a csömöri HÉV-en kaptak el egy szatírt, de sajnos a játszóterek környékén is nagyon oda kell figyelni a gyerekekre, mert bármikor feltűnhet egy cukros bácsi.

Betörők

Az agglomeráció településein roppant kreatív módszereket alkalmaznak a betörők. Szinte nincs olyan módszer, amiről eddig ne írtunk volna. Az ajtó kiégetésétől kezdve a besurranáson keresztül még olyan is volt, hogy elaludt a tolvaj a tett helyszínén. A távfelügyeletekhez bekötött házak minden bizonnyal nagyobb biztonságban vannak, mint a védelem nélküliek, érdemes megfontolni ennek többletköltségét.

Hegyek, völgyek, szakadékok

A főváros környékének a budai oldalán kiváló kirándulóhelyek vannak, azonban a tapasztalatlan túrázok rendszerint pórul járnak. Szakadékokból kell kimenteni embereket, barlangokba szorulnak be, de olyan is akad a GPS-es mobiltelefonok korszakában, hogy úgy eltéved valaki, hogy a rendőröknek kell kimenteni a településekkel övezett Budai-hegyekből.

Téli közlekedés

Ez különösen aktuális veszélyforrás a tél felé közeledve itt az agglomerációban. A közútkezelők minden évben rácsodálkoznak az első hóra, a csúszós utakra, ezért az első hóeséskor teljesen megáll a közúti és sokszor a vasúti közlekedés is. Számolj azzal, ha jön a hó, nem tudsz olyan korán elindulni a fővárosba, hogy ne késs el.

Magasfeszültség, adótornyok

Ezek veszélyeit sokan vitatják, azt azonban azt nem, hogy elektromágneses sugárzást bocsájtanak ki. Az agglomerációban Dunakeszi, Göd és Dél-Buda térségében jelent ez problémát. Az agglomerációban történt konkrét egészségkárosodásról szerencsére nem érkeztek hírek, arról viszont igen, hogy a magasfeszültségű távvezetékek közelében lévő ingatlanok kevesebbet érnek a piacon.

Ház körüli balesetek

Aki az agglomerációban él előbb-utóbb ezermester lesz. Nem akar majd egy villanykapcsoló csere miatt húszezreskéért mestert hívni, ezért megpróbálkozik vele. Aztán jön a festés-mázolás, tapétázás, a létráról leesés, ujjra ütés a kalapáccsal, fűnyírós balesetek, gázpalack problémák és megannyi olyan bajforrás, amelyről a belvárosban álmodni sem lehet.

Az élet szép az agglomerációban

Az agglomerációban élni tehát kihívás, állandó figyelem és tanulás, hogy az újabb és újabb veszélyforrásokat profi agglomerációlakóüként kikerüljük és a Budapest környéki életnek csak a szebb részét lássuk.

Kiemelt kép: BPK-illusztráció